Obsługa prawna firm Gdańsk

Zobacz spis treści:

Wsparcie prawne dla przedsiębiorców to główny filar działalności naszej kancelarii. Współpraca z prawnikiem nie musi zaczynać się wyłącznie wtedy, gdy na horyzoncie pojawiają się problemy. Obsługa prawna firm pozwala od samego początku zadbać o kwestie prawne związane z prowadzeniem działalności.

Nasza gdańska kancelaria prawna wspiera przedsiębiorców w każdej dziedzinie prawa. Jesteśmy po to, by prowadzenie interesu przebiegało zgodnie z prawem. Nasze kompetencje pozwalają nie tylko na dopilnowanie formalności prawnych, ale również zawierają doradztwo, reprezentowanie Klientów oraz tworzenie strategii, które zoptymalizują koszty.

Zakres usług obsługi prawnej dla firm w Gdańsku

Kancelaria prawna GK-Legal oferuje pełen zakres usług prawnych dla przedsiębiorców, do którego należy zakładanie spółek, oddziałów i przedstawicielstw, a także stowarzyszeń i fundacji. Pomagamy przy łączeniu, podziale, przekształcaniu i likwidacji podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, dotyczy to również przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Sporządzamy dokumenty prawne – pisma i porozumienia – w obrocie gospodarczym. Świadczymy usługi windykacyjne poprzez prowadzenie spraw sądowych i egzekucyjnych oraz doradzamy w zakresie prawa pracy. Weryfikujemy działalność przedsiębiorców, przygotowujemy dokumentację pracowniczą oraz zajmiemy się opracowaniem indywidualnych umów.

Współpraca z prawnikiem Gdańsk

Doradztwo dla firm musi cechować poczucie bezpieczeństwa oraz zaufanie. Kroki naszej kancelarii prawnej kierowane są zawsze z myślą o interesie firmy. Analiza i doradztwo w zakresie bieżących decyzji biznesowych może być kluczowa dla przedsiębiorcy w podejmowaniu decyzji.

Równie ważnym elementem jest udział naszych prawników w negocjacjach i rozmowach handlowych. Opinia eksperta z dziedziny prawa pozwoli uchronić naszego Klienta przed ewentualnymi konsekwencjami prawnymi, które mogłyby wystąpić po zawarciu niekorzystnej umowy.

Kolejne zalety korzystania z usług prawniczych to: optymalizacja kosztów, pełna dyspozycyjność prawnika oraz kontrola nad procesami zachodzącymi w firmie. Współpraca z radcą prawnym pozwala na bezpieczne planowanie inwestycji oraz zwiększa pewność w podejmowaniu decyzji. Wszystkie zabiegi wykonywane przez naszych prawników mają na celu po prostu spokojne prowadzenie biznesu.

Korporacyjna obsługa spółek prawa handlowego

Radca prawny dla firm zapewni obsługę posiedzeń organów spółek. Może on pomóc także w opracowywaniu projektów uchwał, regulaminów i statutów. Zapewni o ich zgodności z przepisami i zatwierdzi możliwość wprowadzenia w życie owych decyzji. Udział w posiedzeniu organów spółki jest możliwy również w trybie zdalnym.

Jeśli spółka jest dopiero na etapie tworzenia, przygotujemy odpowiednią strukturę oraz zajmiemy się jej rejestracją. Rozpoczęcie działalności odbędzie się bez prawnych przeciwwskazań.

Prawo pracy

Przepisy prawa pracy określają prawa i obowiązki pracowników oraz pracodawców. Dzięki współpracy z naszą gdańską kancelarią prawną Twoja firma uzyska dokumentację pracowniczą oraz wzory umów o:

  • pracę,
  • współpracę,
  • kontraktach menedżerskich,
  • zakazie konkurencji.

Dodatkowo w przypadku sprawy skierowanej do sądu pracy będziemy reprezentować stronę pracodawcy w procesie.

W prawie pracy mamy do czynienia z szeregiem regulacji dotyczących wynagrodzeń, wymiaru godzin, sposobie zatrudniania i zwalniania pracowników, rodzaju umów czy mobbingu. Ilość informacji zawartych w Kodeksie Pracy jest obszerna, dlatego współpraca z gdańskim radcą prawnym pozwoli na polubowne rozwiązanie sporu. Prawa w firmie należy przestrzegać i dotyczy to zarówno pracodawcy, jak i pracownika.

Windykacja

Nieterminowa realizacja zobowiązań finansowych przez kontrahentów wpływa na płynność finansową firmy. Dochodzenie przez naszą kancelarię prawną roszczeń oraz prowadzenie spraw sądowych i egzekucyjnych powinno skłonić dłużnika do spłaty zadłużenia.

W pierwszej kolejności staramy się, aby dług został spłacony przed wszczęciem postępowania sądowego. Sporządzamy i wysyłamy pisma do dłużnika, wzywając go do spłaty należności. Jeśli dłużnik w dalszym ciągu nie wywiąże się ze zobowiązania wobec wierzyciela, będziemy reprezentować stronę dochodzącą swoich praw w sądzie.

Szkolenia Gdańsk

Przygotowujemy i przeprowadzamy szkolenia dla pracowników i kadry zarządzającej w zakresie:

  • prawa pracy,
  • prawa cywilnego,
  • prawa ochrony danych osobowych
  • prawa konsumenckiego.

Obsługa prawna firm Gdańsk.

Obsługa prawna firm świadczona przez kancelarię GK-Legal to długoterminowa współpraca oparta na wzajemnym zaufaniu. Dotyczy każdej dziedziny prawa, z jaką ma do czynienia biznes. Naszym zadaniem jest chronić, doradzać i wyszukiwać najkorzystniejsze rozwiązania zgodne z przepisami. Wszystkie powierzone zadania wykonamy z należytą starannością, co sprawi, że nasi Klienci zostaną z nami na długie lata.

Nie musisz zakładać działu prawnego w swojej firmie. Tym będziemy dla Ciebie my. Przyjrzymy się każdej umowie, zoptymalizujemy podatki, będziemy reprezentować Twoją firmę w sądzie. Gwarantujemy, że zadowolenie z naszych usług zapuka do drzwi już od pierwszych dni naszej współpracy.

Kancelaria radcy prawnego GK-Legal

Możliwość stałej współpracy z naszą gdańską kancelarią prawną umożliwia dogodne prowadzenie biznesu zgodnie z prawem.

Wykonujemy nasze usługi z należytą starannością i dokładnością. Nasi Klienci muszą czuć, że są chronieni przez ekspertów.

Więcej informacji na temat obsługi prawnej gdańskich firm otrzymają Państwo po zgłoszeniu sprawy przez formularz kontaktowy.

SKONTAKTUJ SIĘ!

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Kancelaria Radcy Prawnego Grzegorz Kubiak. NIP 9570712920 ; REGON 220637307. Adres siedziby: ul. Chrobrego 79F lok.1.2 80-414 Gdańsk. Dane te będą przetwarzane przede wszystkim w celu załatwienia sprawy opisanej w formularzu zgodnie z Polityką Prywatności.