Jak płacić mniejsze podatki w Gdańsku?
Definicje, przepisy i porady prawne. Podstawowe informacje na temat podatków w Polsce.

Zobacz spis treści:

Pojęcia i definicje.

Podatek – świadczenie pieniężne na rzecz Skarbu Państwa. 

Podatnik – osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej, podlegająca na mocy ustaw podatkowych obowiązkowi podatkowemu.

Optymalizacja podatkowa – strategia podejmowana przez przedsiębiorców, aby w legalny sposób wybrać najkorzystniejsze rozwiązania podatkowe dla naszego biznesu. Dzięki niej przedsiębiorcy są w stanie zminimalizować obciążenia podatkowe na podstawie przepisów prawa.

Czy jest w ogóle możliwe, aby płacić mniejsze podatki w Polsce? 

Odpowiedź brzmi tak, o ile wiesz, w jaki sposób to zrobić. Optymalizacja podatkowa, która realnie i legalnie umożliwia zmniejszenie wysokości podatków, jest pierwszym krokiem, jaki powinien wykonać przedsiębiorca. 

System podatkowy w Polsce na pierwszy rzut oka wydaje się skomplikowany. Wynika to z ilości przepisów oraz czynnego działania władz w temacie podatków. Pamiętajcie jednak, że ilość nie zawsze idzie w parze z jakością.

W przepisach zawsze jest luka.

Należy ją po prostu znaleźć i wykorzystać. W pełni świadomie i co najistotniejsze w pełni legalnie. Jeżeli nie jesteśmy w stu procentach przekonani, że nasze działania są zgodne z prawem i możemy je wprowadzić w życie, pamiętajcie, że istnieje coś takiego jak wniosek o interpretację podatkową

O słabych punktach w przepisach wiedzą również doradcy podatkowi oraz radcy prawni. Zawsze możemy się zwrócić do tych osób i zapytać o prawidłowość zagadnienia. 

Optymalizacja wydatków i czasu.

Sprawdź, czy możesz rozliczać podatki w sposób kwartalny. Jak dziwnie by to nie brzmiało, jest to prosta metoda na płacenie mniejszych podatków. Po pierwsze nasze wydatki możemy lepiej zaplanować. Gdy kończy się kwartał, wiemy, ile mamy do zapłacenia oraz mamy też pewną prognozę na przyszły kwartał. Dzięki tym danym możemy podejmować precyzyjniejsze decyzje dotyczące wydatków w firmie.

SKONTAKTUJ SIĘ!

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Kancelaria Radcy Prawnego Grzegorz Kubiak. NIP 9570712920 ; REGON 220637307. Adres siedziby: ul. Chrobrego 79F lok.1.2 80-414 Gdańsk. Dane te będą przetwarzane przede wszystkim w celu załatwienia sprawy opisanej w formularzu zgodnie z Polityką Prywatności.